Auto Detailing

DETAILING

Na pewno każdy właściciel samochodu chociaż raz spotkał się z pojęciem auto detailingu, ale jak łatwo się domyśleć nie każdy kierowca będzie wiedział co te słowa tak naprawdę oznaczają. Najprościej mówiąc auto detailing to nic innego jak proces renowacji, czyszczenia oraz konserwacji samochodu lub jego konkretnych elementów

Auto detailing to idealna propozycja dla osób, które chcą poprawić walory estetyczne swojego auta i przedłużyć jego żywotność. Jest to również idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy chcą w najbliższym czasie sprzedać swój samochód, przez co muszą poprawić jego wygląd i tym samym zwiększyć jego wartość rynkową.

W skład auto detailingu wchodzi bardzo wiele zabiegów takich jak np.:

  • renowacja kloszy i lamp,
  • polerowanie lakieru,
  • mycie detailingowe,
  • woskowanie lakieru,
  • renowacja lakieru,
  • detailing wnętrza samochodu,
  • powłoki nanotechnologiczne,
  • i wiele innych.

W naszym kraju usługa auto detailingu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dzięki czemu z roku na rok pojawia się coraz więcej profesjonalnych firm, które oferują te usługi. Auto detailing przeprowadza się nie tylko na autach używanych, ale również na nowych samochodach. W autach prosto z salony usuwane są w pierwszej kolejności mikro zarysowania, które powstały w wyniku nieprawidłowego transportu. W nowych autach lakier samochodowy bardzo często zabezpiecza się również specjalną powłoką wosku i sealantu. W starszych pojazdach dochodzi nam również profesjonalna korekta powłoki lakierniczej, czyszczenie wnęk komory silnika, czyszczenie nadkoli i bagażnika.

W dzisiejszych czasach detailing bardzo często przez wielu kierowców utożsamiany jest mylnie wyłącznie z praniem tapicerki samochodowej oraz polerką lakieru. Z pewnością spowodowane jest to faktem, że każdy zakład lakierniczy i każda myjnia oferuje w standardzie właśnie czyszczenie tapicerki i polerowanie lakieru. Usługi detailingowe to oczywiście masa innych zabiegów. W pielęgnacji auta najważniejszą rolę pełni dokładność oraz dbałość nawet o najmniejsze detale.

Detailing jest stosunkowo świeżą dziedziną, ale jak napisaliśmy wcześniej w polskiej motoryzacji usługi te cieszą się coraz większą popularnością. Detailing dla wielu osób, to również wielka życiowa pasja. Najlepsi specjaliści są w stanie nawet z bardzo starego pojazdu, stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Zadbany samochód w dzisiejszych czasach jest jedną z naszych wizytówek, dlatego też warto zadbać o to, aby nasze auto prezentowało się zawsze z jak najlepszej strony.

collinscollinscollinscollinscollinscollinscollinscollins